گروه محصول -> مقالات ترجمه شده -> رشته مدیریت

مدیریت دانش از طریق استراتژی تکنولوژی: مفاهیم رقابتقیمت: ۱۹۰۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 16    کد محصول :5334 

موضوع :

مدیریت دانش از طریق استراتژی تکنولوژی: مفاهیم رقابت

 فرمت فایل: word (قابل ویرایش)

چکیده

هدف- هدف این مقاله ایجاد استراتژی تکنولوژی بر پایه ی دانش بر اساس سه جنبه است: وضعیت فناوری بلادرنگ ، سازگاری فرآیند و آزمایش، و منبع یابی تکنولوژی مشترک ؛ دیگر هدف این مقاله تحقیق در مورد ارتباط این موارد با رقابت کارخانه است (هزینه، کیفیت، تحویل، انعطاف پذیری و نوآوری).

طرح، روش، رویکرد- روابط مفروض از سه دیدگاه مورد بررسی قرار گرفت :دیدگاه تاثیر مستقیم، دیدگاه همسویی مشترک، و دیدگاه واسطه _ در این بررسی از مدل تساوی ساختاری همراه با مجموعه داده های بین المللی استفاده شد.

نتایج- نتایج نشان می دهند با اینکه سه جنبه ی استراتژی تکنولوژی بر پایه ی دانش به تنهایی با رقابت کارخانه مرتبط نیستند (دیدگاه تاثیر مستقیم) اما همسویی مشترک آنها به شدت بر رقابت کارخانه موثر است (دیدگاه همسویی مشترک). بعلاوه این همسویی مشترک بستری را فراهم می کند که پیشنهادات کارمندان و پاسخگویی می تواند حس شرایط جدید را ایجاد کرده و باعث رقابت برتر  شود (دیدگاه واسطه).

مفاهیم عملی- بسیاری شرکت ها برخی جنبه های استراتژی تکنولوژی بر پایه ی دانش را اعمال می کنند اما توجهی به بقیه ی موارد ندارند. بر اساس نتایج تحقیق فوق چنین رویکردی در بازار جهانی دستاورد اندکی با خود به همراه دارد. همچنین نشان داده شده است که سه جنبه ی استراتژی تکنولوژی بر پایه ی دانش چنانچه در کنار یکدیگر بکار بسته شوند بر رقابت کارخانه تاثیر بسزایی دارند. بعلاوه پیشنهادات کارمندان جهت بهبود شرایط به استراتژی تکنولوژی بر پایه ی دانش تحقق می بخشد. بنابراین مدیران باید نسبت به استراتژی تکنولوژی رویکردی جامع داشته باشند که هر سه جنبه را در نظر گرفته و از کارمندان خود در پیشرفت و بهبود تکنولوژی استفاده کنند.

ارزش و اصالت- پیشینه ی تحقیق به اتخاذ رویکرد فعال در تکنولوژی، سازگار کردن فرآیند و آزمایش و همسویی مشترک کسب مزیت رقابتی تاکید دارد. اما اطلاعات اندکی در مورد وابستگی متقابل و تاثیر آنها در رقابت کارخانه ها در دست است. این تحقیق در نظر دارد که چنین کمبودی را جبران کند.

لغات کلیدی: بهروری کارخانه، مدیریت اجرایی، مدیریت دانش، دانش ضمنی، دانش صریح، استراتژی رقابتی

پروژه کارشناسی ارشد مدیریت

فایل محتوای:

  1. اصل مقاله لاتین   
  2.  متن ورد ترجمه شده بصورت کاملا تخصصی 16 صفحه

قبل از پرداخت اینجا را مطالعه نمایید

شماره تماس:
ایمیل
  • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
  • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید

عضویت فروشنده

جهت ثبت نام و فروش فایل خود بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
« عضویت فروشنده »

عضویت بازاریاب

جهت ثبت نام در بخش بازاریابی سایت بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
« عضویت بازاریاب »

سیستم همکاری در فروش فایل مارکت

اگر چنانچه دنبال کسب درآمد اینترنتی آسان و بدون پراخت هیچ هزینه هستید فرصت را از دست ندهید از همین اکنون به ما بپیوندید..