گروه محصول -> گزارش کار اموزی

کارورزی محور درس پژوهیقیمت: ۶۰۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 36    کد محصول :7232موضوع  :

کارورزی محور درس پژوهی

 

کارورزی4 و ترم پایانی کامل و بی نقص به صورت ورد می باشد.

 

چکیده:

یکی از راهکارهای عملیاتی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گسترش فرهنگ تفکر و پژوهش محوری و ایجاد شبکه های فعال پژوهشی درنظام تعلیم وتربیت است تا نظام آموزشی با تحولات جهانی در عرصه های علمی، فنی، فناوری و... همگام باشد. این راهکار نیازمند معلمانی خردمند، متدین، خلاق و نوآور است که روحیه ی کنجکاوی و پژوهشگری داشته باشند. و از روش های نوین در فرآیند یاددهی - یادگیری استقبال کنند تا بتوانند دانش آموزانی پژوهشگر تربیت نمایند. یکی از روش هایی که امروزه اکثر نظام های آموزشی دنیا بر آن متمرکز شده اند، فرآیند درس پژوهی است که موجب پرورش حرفه ای معلم می شود. لذا در این پژوهش سعی شده است مسأله بدفهمی دانش آموزان کلاس چهارم در مبحث مساحت ها با استفاده از فرآیند درس پژوهی مورد بررسی قرار گیرد و همچنین تحلیل و ارزیابی چند نمونه از تدریس دروس مختلف سایر کتاب ها صورت گیرد. که پژوهشگر در ابتدا با کمک گروه درس پژوه به بررسی مسأله مورد نظر پرداخته و سپس سوالات پژوهش در کلاس درس را تبیین نموده و پس از تشکیل جلسات متعدد با گروه درس پژوه، نقشه ی ذهنی محتوا تهیه گردید و پس از آن طرحی برای اجرای پژوهش مشارکتی در آموزش مساحت به دانش آموزان پیشنهاد شد.

پس از بررسی طرح پیشنهادی و رفع اشکالات احتمالی، آن را به اجرا گذارده و در نهایت به ارزیابی و بازبینی فرآیند عمل پرداخته شد. در ارزیابی و نقد، اشکالات و ایراداتی جزئی از سوی همگروهی های درس پژوه مطرح گردید که باتوجه به جزئی بودن ایرادات وارد شده و مهم و حیاتی نبودن آنان و تحقق شایستگی های لازم لزومی به اجرای چند باره ی طرح دیده نشد. فقط برای پژوهش و کار بیشتر، همانطور که قبلاً ذکر شد، چندین درس مختلف تدریس شد.

در پایان به نگارش گزارش روایتی از کلیه ی مراحل پرداخته شده؛ که امید است چراغی باشد فرا راه معلمانی دلسوز، آنانی که شاید یکی از دغدغه هایشان، آموزش هرچه بهتر مفهوم مساحت به دانش آموزان باشد.

قبل از پرداخت اینجا را مطالعه نمایید

شماره تماس:
ایمیل
  • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
  • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید

عضویت فروشنده

جهت ثبت نام و فروش فایل خود بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
« عضویت فروشنده »

عضویت بازاریاب

جهت ثبت نام در بخش بازاریابی سایت بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
« عضویت بازاریاب »

سیستم همکاری در فروش فایل مارکت

اگر چنانچه دنبال کسب درآمد اینترنتی آسان و بدون پراخت هیچ هزینه هستید فرصت را از دست ندهید از همین اکنون به ما بپیوندید..